Sarıgül'ün partisinden AK Parti'ye eleştiri: ''Logomuzu kopyaladılar''

Sarıgül'ün partisinden AK Parti'ye eleştiri: ''Logomuzu kopyaladılar''
Güncelleme:

TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Erdoğan için başlatılan ‘Love Erdoğan’ kampanyasına işaret ederek “Partimizin logosunu ilk gördüklerinde, ‘Sevgililer Günü gibi olmuş’ ya da ‘kalpten bir siyasi parti mi olur, siyasette kalp mi olur’ gibi ifadeler kullanmışlardı. Ama şu anda bir bakıyorsunuz, Türkiye’nin her yerinde ‘Love Erdoğan’ diye panolar var. Logomuz kopyalanmaya başlamış” dedi.

Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.  TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, 2022 kasım ayına kadar bir erken seçim öngörmediklerini ancak aksi bir duruma da hazırlıklı olmak istediklerini söyledi.

“LOGOMUZ KOPYALANMAYA BAŞLAMIŞ”

Kurultay ile ilgili konuşan TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Erdoğan için başlatılan ‘Love Erdoğan’ kampanyasını işaret ederek “Partimizin logosunu ilk gördüklerinde, ‘Sevgililer Günü gibi olmuş’ ya da ‘kalpten bir siyasi parti mi olur, siyasette kalp mi olur’ gibi ifadeler kullanmışlardı. Ama şu anda bir bakıyorsunuz, Türkiye’nin her yerinde ‘Love Erdoğan’ diye panolar var. Logomuz kopyalanmaya başlamış onu da özellikle belirteyim. Bizim logomuz sevgiyi temsil ediyor. Trakya ile Anadolu’yu temsil ediyor. sevgi dili hem siyasete, ülkemize hakim olsun dediğim bu sebeple kalp yaptık,” dedi.

Akgün, “ İlçe kongreleri başlamak üzere, ilçelerimiz şu anda bunları organize etmeye başladı, Büyük Kurultayımız 1 Temmuz’a kadar yapmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Akgün, şunları söyledi:

“Bu partiyi kurmamızın en önemli sebeplerinden biri halkın sıkıntılarını görmemiz oldu. İktidar ve muhalefetin artık gitmesi gerektiğini, yorulduklarını ve bu nedenle yeni projeler üretemedikleri hep aynı kendi çevrelerinde döndüklerini düşünüyoruz. Bizim partimizin kurulma sebebi de halktan gelen taleptir. Genel başkanımız veya kendi birimlerimiz böyle bir şey düşünmediler ama halktan gelen talep üzerine kuruldu. Biz merkezde bir partiyiz bunu önce belirteyim. Sağcı solcu şu partili bu partili diye bir şey yok. Biz yurdumuzu, vatanımızı bayrağımızı düşünen bunun için hizmet edecek herkesle ekmeğimizi, soframızı bölüşmeye hazırız. Vatan, hudut, bayrak diyen tüm yurttaşımızı da partimize bekliyoruz. Artık insanların sağcı, solcu ya da şu partili diye ayrılmasını istemiyoruz. ”