TİP’e aday adaylığı başvuru sayısı bin 397 oldu

TİP’e aday adaylığı başvuru sayısı bin 397 oldu
Güncelleme:

Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yer alan ancak 55’e yakın seçim bölgesinde kendi logosuyla seçime girmeye hazırlanan Türkiye İşçi Partisi’ne aday adaylığı başvurusu yapan sayısı bin 397 oldu.

Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yer alan Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci tamamlandı. 55’e yakın seçim çevresinde, seçime kendi adaylarıyla katılmayı planlayan TİP adaylık başvurusu için ücret almadı.

Aday adaylığı başvuru koşulu olarak deprem bölgesine gönderilmek üzere 1 gıda ve 1 hijyen kolisiyle yapılan başvurularda, TİP Genel Merkezi’ne ulaşan toplam başvuru sayısı bin 397 oldu.

TİP tarafından konuya dair yapılan açıklamada adaylık başvurularının 622’sinin kadınlar, 775’inin ise erkekler tarafından yapıldığı belirtildi. Öte yandan adaylık için 18-25 yaş aralığındaki 220 kişi, 25-35 yaş aralığındaki 479 kişi, 35-44 yaş aralığındaki 565 kişi ve 44 yaşından büyük olan ise 133 kişi başvurdu.

Aday adaylığını kendisi duyuran isimler dışında aday adaylığı başvurusuna dair isim açıklamama kararı alan TİP’in listelerinde yarışmak üzere, Çorlu tren katliamında 9 yaşındaki oğlunu kaybeden Mısra Öz ile haber takibi esnasında öldürülen Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe de bulunuyor.