Üsküdar Belediyesi mağdurlarının eylemi devam ediyor

AK Partili Üsküdar Belediyesi'nin gerekçe göstermeden çıkarttığı 150 kişinin bir kısmı seslerini duyurabilmek için belediye binası önünde açıklama yaptı.

Üsküdar Belediyesi mağdurlarının eylemi devam ediyor
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Partili Üsküdar Belediyesi’nin herhangi bir gerekçe göstermeden işten çıkarttığı 150 işçiden bir kısmı, seslerini duyurabilmek için belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. Dindar birisi olduğunu söyleyen ve arkadaşlarının 'Mustafa Hoca' diye hitap ettiği işçilerden Mustafa Kasap, “Başkan bizi içki içmekle suçluyor. Sarhoş geliyormuşuz işe. Böyle bir şey olabilir mi? Bizi haksız, hukuk yere işten attılar. Biz AK Partiliyiz.” dedi. Eyleme CHP'li Ataşehir Belediyesi'nden çıkartılan bir işçi de destek verdi.

İstanbul'da AK Partili Üsküdar Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler belediye binası önünde basın açıklaması yaptı.

“İÇKİ İÇTİĞİMİZİ SÖYLÜYORLAR”

1 yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştığını daha sonra ise temizlik işçisi olarak görevlendirildiğini dile getiren Mustafa Kasap, “11 Temmuz'da belediyeye çağırıp iş akdinin fesh edildiğini söylediler. Sebebini sorduğumuzda da kimse bize cevap vermiyor. Biz namussuz, şerefsiz değiliz. Biz alın teriyle ekmeğimizi kazanıyoruz. Başkan yardımcısıyla görüşmek için kapısında bekledik. Çıkıp ‘Sizin hiç şansınız yok' dedi. Nerede adalet, nerede hukuk? Başkan bizi içki içmekle suçluyor. Sarhoş geliyormuşuz işe. Böyle bir şey olabilir mi? Bizi haksız, hukuk yere işten attılar. Biz AK Partiliyiz. Biz kefenimizi giydik, tankların altına gittik. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘One minute' dedi. Havaalanına yürüyerek karşılamaya gittik. Yazık, günahtır haksız hukuksuz yere bizi işten attılar. Emeğimizi, işimizi geri istiyoruz. Bakanlara sesleniyorum. Hani ‘dava' diyorlar ya hani dava arkadaşlarımız? Hani il başkanı, ilçe başkanı neredeler? Çekiniyorlar, korkuyorlar. Zaten verdikleri de bir asgari ücret.” diye konuştu.

“EŞİMİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Üsküdar Belediyesi'nde çalışırken eşinin işten çıkarıldığını söyleyen Gülhan Ayvacı ise “Biz çok yalnız bırakıldık. Sebebini öğrenmek istiyoruz. Eşimin psikolojisi bozuldu. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kim bize destek olacak? Kim yardım edecek? Biz yalnız kaldık.” ifadelerini kullandı.

CHP'li Ataşehir Belediyesi'nde işten çıkarılan Melike Şahin ise işin ve emeğin dili, dini, ırkı, mezhebi olmadığını ifade ederek, “İşlerimizi geri istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News