''Orhan Gencebay öldü'' iddiası olay oldu!

''Orhan Gencebay öldü'' iddiası olay oldu!
Güncelleme:

Sosyal medya bu sefer de Orhan Gencebay'ı öldürdü. 79 yaşındaki usta sanatçı Orhan Gencebay'ın hayatını kaybettiği iddiası kısa sürede gündem oldu. Ancak bu iddia hızlıca yalanlandı.

Sanatçı Orhan Gencebay'ın vefat ettiğine dair sosyal medyada paylaşılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Anadolu Ajansı'na açıklama yapan Orhan Gencebay'ın oğlu Altan Gencebay, babasının sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirterek, paylaşılan haberlerin yalan olduğunu dile söyledi.

USTA SANATÇIDAN AÇIKLAMA: KALE GİBİYİM

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Orhan Gencebay, sağlık durumunun gayet iyi olduğunu duyurdu. Usta sanatçı, "Sevgili gönül dostlarım ve tüm sevenlerim. Hakkımda 'Orhan Gencebay' öldü diye hızla yayılan haber tamamen asılsız ve art niyetle yapılmış olduğunu düşündüğüm bir haberdir. Allah'ın izniyle sağlığım yerinde kale gibiyim. Gerçek ve güzel haberlerle anılmak üzere sevgiyle kalın. Berhudar olun..." ifadelerini kullandı.

SEVİM EMRE: ELON MUSK SAHTE HABER YAPANLARI BULSUN

Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre, 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak ateş püskürdü. Canlı yayında zaman zaman sinirlenen ve gözyaşlarına hakim olamayan Sevim Emre, şunları söyledi: Bütün dostlarımız perişan oldu, böyle bir çirkinlik olamaz. Bu edep yoksunları insan doğmuşlar ama insan kalamamışlar. Yazıklar olsun, milyonlarca insanı üzdüler. Oğlumuzun aramasıyla haberi öğrendik ve şok olduk. Sabaha kadar telefonumuz durmadı aramayan insan kalmadı. Hepsine saygılar, sevgiler gönderiyorum. Orhan Baba sağlıklı, Allah onu başımızdan eksik etmesin. Ben Elon Musk'a sesleniyorum; sahte haber yaparak kocamı öldürenleri bulun. Orhan Gencebay dünya çapında bir sanatçı böyle bir şey olamaz."

"HABERİ YAPANLARA TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM"
"Benim hesabımda paylaşımdan dolayı askıya alındı. Böyle bir terbiyesizlik nasıl yapılır diye söylendiğimde hesabım kapandı. Bu nasıl bir terbiyesizlik nasıl bir zavallılıktır? Hepsine manevi tazminat davası açacağım. Böyle bir şey yaptıklarına onları pişman edeceğim. Bunun peşini asla bırakmayacağım. Tüm insanlara böyle bir şey yapmalarına izin vermeyeceğim. Ben Orhan Bey'in yanında olmasaydım haberi görünce kalp krizi geçirirdim. Allah onu bizi ve evlatlarına bağışlasın. Kötülerden nefret ediyorum. Çok sinirlerim bozuk, Allah kimseye yaşatmasın. Bu şekilde habercilik ve insanlık olmaz. Kendi kötülüklerinde boğulsunlar. Onları Allah'a havale ediyorum."

"BÖYLE İNSANLAR DÜNYAYI KİRLETİYOR"
Biz kendi dünyamızda yaşıyoruz ve kimseye kötülük düşünmüyoruz. Ben kimsenin sayfasına girip kötü yorum bile yapmadım. Ölüm yaşa bakmaz, kime ne olacağı belli olmaz. Herkes yaptığında kendi utansın. Bu tarz insanlardan nefret ediyorum. Böyle insanlar dünyayı kirletiyor. Bunlar yaşadığı için pişman olsunlar. Orhan Bey gayet iyi, onu arayanlarla konuştu iyi olduğunu söyledi."