Ayrılmaz ikili ayrıldı: 2.Sayfa programı ekranlara veda etti

Ayrılmaz ikili ayrıldı: 2.Sayfa programı ekranlara veda etti
Güncelleme:

Ekranların en uzun soluklu magazin programlarından 2. Sayfa'da şaşırtan bir ayrılık yaşandı. Müge Dağıstanlı Erdoğan ile Gülşen Yüksel Salt, ekranlara veda ettiğini duyurdu. Müge Dağıstanlı ise Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu ile başka bir program sunacak.

Ekranların en uzun soluklu magazin programı  '2.Sayfa'dan şaşırtan bir karar geldi. 18 yıldır Müge Dağıstanlı Erdoğan ile 2. Sayfa'yı sunan Gülşen Yüksel Salt, hem ekranlara veda ettiğini, hem de '2.Sayfa'nın bittiğini açıkladı.

"DOSTLUĞUMUZ ÖLENE KADAR"

Son kez Müge Dağıstanlı ile TV8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Gülşen Yüksel, yeni yıl dilekleriyle birlikte konuyla ilgili açıklama yaptı:

"2024 hepimize sağlık, mutluluk getirsin. Eksilmeden, çoğaldığınız bir yıl olsun. Yeni başlangıçlarla umut dolu olsun. 2024'e biz de yeni başlangıçlar, yeni projeler, yeni heyecanlarla giriyoruz. '2. Sayfa' ekranlara veda ederken; kardeşim Müge 'Aramızda Kalmasın' programı ile sabahlara damga vurmaya devam edecek. Burada beraber olmasak da biz zaten birlikteyiz. Dostluğumuz ölene kadar. Bunu her zaman da söylüyoruz. Bu ekranda kardeşimi sizlere emanet ediyorum. Hoşça kalın..."

"SADECE KISA BİR MOLA"

Müge Dağıstanlı da 18 yıllık partnerini duygusal bir konuşmayla uğurladı:

"18 yılı burada özetlemem çok zor. 18 yıl önce bir yaz günü bir iş başlattık. Adını da 2. Sayfa koyduk. Deseydiniz ki 'bu kadar büyüyecek, bu kadar güçlü olacak mı?' diye hiç öyle planlarımız, programlarımız yoktu. Zaman içinde kariyer, başarı ve sayısı 100'e varan ödülü kaznırken biz bunun içine kardeşliği, dostluğu, sırdaşlığı da koyduk. Bunlar para, kariyer ve reytingden çok daha önemli şeylerdi. 

Bu kadar tutulmamızın sebebi de başta siz olmak üzere, sevilmekti... Bize büyüklerimiz 'öyle şeyler yapın ki, düşmanlarınız bile size saygı duysun' dedi. Gülşen hep 'Müge öyle bir şey yapalım ki, zirvede bırakalım' diyordu. Gülüyorduk... Şu an geldiğimiz noktayı magazin televizyon gazeteciliği adına zirve olarak değerlendiriyorum. Zirvede bırakalım diyorduk, o gün bugünmüş... Ama bıraktığımız falan yok. Gülşen kısa bir mola istedi. Bunu uzun bir zaman önce söyledi. Aramızdaki dostluk bağı hiçbir zaman bitmeyecek. Sadece kısa bir mola efendim. Hoşçakalın..."

Müge Dağıstanlı Erdoğan, 2024 yılında 'Aramızda Kalmasın' programı ile ekranlara gelecek. Müge Dağıstanlı'ya; deneyimli gazeteci, Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu eşlik edecek.

'DOLANDIRICILIK' İDDİASI GÜNDEM OLMUŞTU

İrem Derici geçen günlerde katılmış olduğu bir programda "manav" kod adıyla hepimizi meraklandıran bir dolandırıcılık hikayesi anlatmıştı.

Bu hikayede yaşça biri büyük biri küçük olan iki ismin arasında soğuk rüzgarlar gezdiğini söylemişti. Hatta birinin diğerini dolandırdığını ve Amerika'ya yerleşme planları olduğunu anlatmıştı.

"Manav" kod adıyla anlatılan isimlerin Müge ve Gülşen olduğu düşünülmüş, sosyal medyada buna yönelik yorumlar yapılmıştı.

Ardından duyduklarına sinirlenen Müge ve Gülşen, ertesi gün programda haklarında geçen dolandırıcılık iddiaları için sinirlenmiş ve açıklama yapmışlardı.

'Biz iftiralara o kadar alıştık ki artık üzerimizde durmuyor. 18 yıldır hakkımızda neler çıktı neler... ' diyen ikili, aralarında böyle bir durumun olmasının mümkün dahi olmadığını anlatmışlardı.