CNN Türk sunucusu canlı yayında o soruyu sorduğuna pişman oldu

Güncelleme:

Türkiye'deki kuraklık tehlikesiyle ilgili "Nerede hata yaptık" diye soran CNN Türk sunucusu Tunç Arslanalp'e Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Merkezi Müdürü Levent Kurnaz çok sert yanıt verdi. Sunucu Arslan, "kötü hissettirdiniz beni" dedi.

Türkiye’deki kuraklık tehlikesiyle ilgili geçtiğimiz gün CNN Türk’ün telefon bağlantısı yaptığı Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Merkezi Müdürü Levent Kurnaz, sunucu Tunç Arslanalp’in ‘Nerede hata yaptık, çok mu geç kaldık?’ sorusuna tepki gösterdi. Kurnaz, “O kadar söyledik size ‘Kömür santrali reklamı yapmayın’ diye ama dinlemediniz” dedi.

Kurnaz’ın sözleri üzerine “Kötü hissettirdiniz beni” diyen sunucuya Kurnaz bu kez de “Hissetmelisiniz. O kadar söyledik size ‘Kömür santrali reklamı yapmayın’ diye ama dinlemediniz” ifadelerini kullandı.

Medyaradar'ın aktardığına göre Kurnaz, geçen yıl TBMM’de kabul edilen termik santrallerin 2.5 yıl daha baca filtresi olmadan çalışarak havayı kirletmeye devam etme kararının CNN Türk ekranında savunulmasına tepki göstererek şu tweet’i atmıştı:

 “Sevgili CNN Türk çalışanı arkadaşlar, bugünden itibaren herhangi bir konuda görüş almak için lütfen beni aramayın. Artık siz benim için bu gezegenin yok olmasını destekleyen kanalsınız”