''Bana atılan mesajlar doğru ise...''

''Bana atılan mesajlar doğru ise...''

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İngiltere ile oynanan hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, deplasmanda İngiltere ile oynanan ve 2-1 mağlup olduğumuz hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı ilk açıklamalar şöyle:

"Çocukları tebrik etmek lazım. İngiltere ile her yerde zor ama, İngiltere'de oynamak daha zor. İnşallah bu mağlubiyeti burada bırakmalıyız. Elimize gelen fırsatları değerlendirip, kötü goller yememliyiz. Türkiye Ligi'nden çıkış şekilleri belli. Sakatlığı olan, az süre alan birçok arkadaşımıza rağmen, oyunu %50-50'ye getiren bir direnç gösterdi oyuncularım. Dünyanın en pahalı liginden oyuncularla oyuncularımız başa baş, dişe diş, zaman zaman topu göstermeyen bir oyun oynadı."

"İngiltere grupta 10 maçta 3 gol yedi"

"İngiltere grupta 10 maçta 3 gol yedi, anlamı var bu kadar pozisyonun. Gol atmayı umursamıyorum ben, atarız. Ama kazanmayı çok istiyordum. Bu kazanma bizi 13. sıradan çok yukarılara taşırdı. Buradan kaybetmeden gitseydik, çok daha mutlu olurdum. Oyun, direnç, yürekli bir davranış biçimi sergiledi oyuncularım. İngiltere'den maç aldığımız için açıkçası çok mutluyum. 13 maç mağlup olmamış bir hoca, İngiltere'den maç almayabilirdi. Burada yenebileceğimizi düşündük. Açıkçası, bize buradan kenardan hoş geldi. Size nasıl geldi bilmiyorum ama, bravo müthiş vazifelerini yaptılar dedirtmişizdir."

"Bana atılan mesajlar doğru ise..."

"Bana atılan mesajlar doğru ise, makus talihimiz devam ediyor herhalde. Güzel bir maç yönetti sevgili Deniz hoca ama, kimi ilk gol ofsayt diyor, penaltı diyen var, korner değil diyen var, bunları da kattığımız zaman her şeyiyle bizi tatmin eden bir maç olarak göreceğiz. Oyuncuların bir kısmı direkt Antalya'ya gidiyor. Grubumuzdaki takımlar aşağı, yukarı böyle. Onun için ciddi bir hazırlık maçı, ama bugün burada kazanamadığımız için özür diliyorum."

"Dünyanın her yerinde hakemler hata yapıyor"

"Deniz hocayı beğeniyorum, herhalde yan hakemler onu yanlış karara sürükledi. Demek ki, dünyanın her yerinde hakemler bu hataları yapıyorlar. Oyuna tesir edecek birçok hata olmasına rağmen kendisini tebrik ettik. Kaybetmemeye alışmış bir takımın yenilmesini ne olursa olsun kabullenemiyorum ama, her krizden bir fırsat çıkarmak parolasıyla, bu maçı ciddi şekilde analiz edip, bir daha hata yapmamaya, bunu nasıl kazanırıza bakacağız. Bize böyle bir getirisi olacak. Çok şükür bir sakatımız yok. Keşke kazansaydık, fırsatları da yakalamıştık. Yasin'i soktuktan sonra bile 2-3 pozisyona girdi Yasin. Teşekkür ediyorum hepsine. Burada İngiltere ile oynamak hiç kolay değil."

Fatih Terim'in basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, özel maçta İngiltere'ye 2-1 yenildikleri maçta son yılların en iyi takımlarından birine karşı muhteşem bir mücadele verdiklerini belirterek, "Ben maçı seyreden tüm ülkemizin insanlarının 'İşte budur. Bizim çocuklarımız her şeyi yaptı ama olmadı. Helal olsun onlara' dediklerinden eminim." dedi.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Terim, ev sahibi ekibe karşı milli takımın bu maç öncesi hiç galibiyetinin ve golünün olmamasına gönderme yaparak, "Biz şanssızlığımızı kırdık diye düşünüyoruz. Birini kırdık, ikincisini kıramadık." ifadesini kullandı.

Futbolcularının iyi bir mücadele ortaya koyduğunu belirten deneyimli teknik adam, maç içinde gösterdikleri reaksiyonların takıma artı olarak yansıdığını kaydetti.

İngiltere'ye karşı etkili oyunun kendileri için önemli olduğunu dile getiren Terim, "İngiltere ciddi bir takım, son yılların en iyi takımlarından birisi. Kazanabilir miydik, evet. Ben maçı seyreden tüm ülkemizin insanlarının 'İşte budur. Bizim çocuklarımız her şeyi yaptı ama olmadı. Helal olsun onlara' dediklerinden eminim." diye konuştu.

"Muhteşem bir mücadele verdik"

Fatih Terim, İngiltere ile deplasmanda oynamanın kolay olmadığına değinerek, "Bunlar bizi ileriye taşıyacak. Kaybetmekten hoşlanmıyoruz. Bu zaten fikstürümüzden belli. İstatistiklerde bazen böyle kayıplar oluyor. İnşallah burada kalır o da. İyi bir takımla oynadık, muhteşem bir mücadele verdik. Sonuç iyi olmasa da bazı maçların getirisi vardır. Çok uzun zamandır sevindiriyoruz oyunla da sonuçla da. Bugün oyunla sevindirdiğimize inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere'nin ilk golündeki ofsayt tartışmalarıyla ilgili bir soru üzerine Terim şunları kaydetti:

"UEFA ya da FIFA bazı şeylere elektronik olarak müdahale etmeli. İkinci dakika İngiltere'de 1-0 geride başlayıp oyunu bu şekle getirmek her babayiğidin harcı değil. Tarihi de biliyoruz. Birçok konu var. Ben daha seyretmedim, herkes ilk gole 'ofsayt' diyor. Cenk'in pozisyonunun penaltı olduğunu, ofsayt olmadığını söylüyorlar. Kornerin aut olduğunu söylüyorlar. İngiltere'nin penaltısının da penaltı olmadığını söylüyorlar. Kaybettikten sonra konuşan çok olur. Öyle bir hoca değilim. Herhalde Deniz hocanın olması olayı buraya çekti. Ben orada dördüncü hakeme 'ofsayt' dedim, 'hayır' dedi, 'o zaman al' dedim. Artık biz de bir yerlerdeyiz. Topun içine çip mi konur veya kalelerin içine elektronik müdahaleler mi olur, bilmiyorum ama işin doğallığının bozulmasını istemiyoruz. Bozmayalım da. Bize olan herkese oluyor."