Arda Turan için savcılığa 'tutuklama' başvurusu

Şarkıcı Berkay Şahin'in avukatı, bir eğlence mekanında yaşanan kavga sonrası Arda Turan hakkında "tutuklama kararı" çıkarılması için savcılığa dilekçe verdi.

Arda Turan için savcılığa 'tutuklama' başvurusu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Medipol Başakşehirli futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan olaya ilişkin soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Berkay Şahin'in avukatı Ayşegül Mermer, futbolcu Arda Turan'ın tutuklanması için savcılığa dilekçe verdi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen avukat Mermer, Arda Turan'ın "Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması", "Sözlü taciz", "Silahla tehdit" ve "Ruhsatsız silah taşıma" suçlarından tutuklanması için savcılığa talepte bulundu.

ARDA TURAN, GECE KULÜBÜNDE BERKAY ŞAHİN'E SALDIRMIŞTI

Medipol Başakşehirli futbolcu Arda Turan'ın şarkıcı Berkay Şahin ile kavgasının ardından savcılığın talimatıyla Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne telefonla çağrılarak ifadesine başvurulmuştu. Arda Turan burada yaklaşık 3 saat ifade verdikten sonra açıklama yapmadan emniyetten ayrılmıştı.

Arda Turan, ifadesinde şu ifadeleri kullanmıştı:

"BERKAY'IN EŞİNİ TANIMIYORUM"

"Ben eğlence mekanına gittim. Burak Yılmaz oradaydı. Birlikte otururken, Berkay yanımıza geldi. Omuzumdan ve yakamdan tutarak beni kendine doğru çekti. Ben de sinirlendim ve ne oluyor diyerek vurdum. Ben Berkay'ın eşini tanımıyorum, kendisiyle herhangi sohbetim olmadı. Benim peşinden tuvalete gittiğim ve koluna dokunduğumu söylüyor. Bu doğru değil, ben tuvalete falan gitmedim. Görüntülerde de tuvalete gitmediğim, taciz etmediğim ortadadır."

"TABANCAYI YANINA KOYDUM, KAZAYLA PATLADI"

Berkay'ın gittiği hastaneyi öğrenerek taciz iddiasının doğru olmadığını söylemek için peşinden gittim. Yanına gittiğimde, 'Ben buradayım eğer sözlü taciz olduğunu düşünüyorsan al silah burada ben senden şikayetçi de olmayacağım' dedim ve tabancayı yanına koydum. Berkay da bu sözlerim üzerine, 'Kaptan yok ben seni severim, tamam sorun yok, inanmıyorum.' dedi. Berkay böyle söyleyince ben de hastaneden ayrılmak için tabancayı koyduğum yerden alırken tabanca kazayla patladı."

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News