Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Dink soruşturmasında 4 tutuklama daha!

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin yürütülen soruşturmada aralarında dönemin İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün de bulunduğu 4 kişi tutuklandı

Dink soruşturmasında 4 tutuklama daha!
A+ A-

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin yürütülen soruşturmada gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden aralarında dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün de bulunduğu 4 kişi, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Veysel Şahin, Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Polis Memuru Tefik Cantürk, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Önder Araz, İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Uzman Jandarma Osman Kırçalı, İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Ecevit Emir ve Adem Sarıgöl, emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye getirildi.

7 KİŞİ SEVK EDİLDİ

Soruşturma Savcısı Gökalp Kökçü tarafından ifadesi alınan 7 şüpheli, "FETÖ / PDY terör örgütüne üye olmak" ve "İcra ve ihmal suretiyle adam öldürmek" suçlarından tutuklama talebiyle İstanbul Nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

ÖZ İLE BİRLİKTE 4 KİŞİ "SİLAHLI TERÖR ÖTGÜTÜ ÜYELİĞİ" SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Nöbetçi mahkemede sorgulanan şüphelilerden dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Veysel Şahin, İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Ecevit Emir ile sivil Adem Sarıgöl, "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı. Mahkeme şüpheliler hakkındaki "İcra ve ihmal suretiyle adam öldürmek" suçunu ise reddetti.

3 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Serbest bırakılanlardan Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Polis Memuru Tefik Cantürk adli kontrol şartı kararıyla, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Önder Araz ile İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Uzman Jandarma Osman Kırçalı ise mahkemeden serbest bırakıldı.

TUTUKLU SAYISI 14'E ÇIKTI

Soruşturma kapsamında daha önce de 10 kişi tutuklanmıştı. Bugün tutuklananlarla birlikte tutuklu sayısı 14'e yükselmiş oldu.

DHA