İzmir'de gece yarısı roketatarlı saldırı !

İzmir'de gece yarısı roketatarlı saldırı !

İzmir'de teröristler emniyet müdürlüğüne roketatarlı saldırı düzenledi.

İzmir'deki saldırı ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İzmir'de, Bayındırİlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi. Edinilen bilgiye göre, olay saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Teröristler Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bir tepeden iki adet roket attı. Art arda yapılan saldırı sonrasında roketlerden birisi emniyete 30 metre mesafedeki kömür satış ofisine, diğeri ise bir evin çatısına isabet etti. Saldırı sonrasında ise güvenlik güçleri tarafından hava destekli bir operasyon başlatıldı.

576b173cc03c0e6aa0db1705.jpg

İzmir'in Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik roketatarlı saldırı düzenlendi, seken mermilerin çevredeki binalara isabet ettiği bildirildi. Alınan ilk bilgilere göre, terör örgütü üyelerince saat 23.30 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü binasını hedef alan roketatarlı saldırı yapıldı. Mermiler, çevredeki binalara isabet etti.  Can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili bölgede operasyon başlatıldı

Olay yeri çevresi güvenlik çemberine alınırken, İzmir'den ilçeye yönlendirilen Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme ekipleri çalışma başlattı.Yapılan ilk incelemede, emniyet binasına yönelik iki roket mermisinin atıldığı, roketlerden birinin emniyet binasının yaklaşık 100 ilerisindeki evin çatısına, diğerinin ise daha yakındaki Bayındır Devlet Hastanesi Acil Servis karşısındaki odun-kömür deposu olarak kullanılan alana isabet ettiği belirlendi. Roketlerin isabet ettiği bina çatısı ve depo alanında hasar oluştuğu, can kaybının meydana gelmediği bildirildi

Roketlerin Fotomoz tepesi mevkisinden atıldığı ihtimali üzerinde durulurken, bölgedeözel harekat ekiplerince operasyon başlatıldı. Polis helikopteri de, ekiplere havadan destek sağladı.

576b173bc03c0e6aa0db16fe.jpg

- “Havai fişek sandım”

Evine roket mermisi isabet eden Semih Parmaksız (62), iki katlı müstakil evde eşi ve çocukları ile aile büyüklerinin yaşadığını belirtti. Patlama olduğu sırada bilgisayarlaoyun oynadığını söyleyen Parmaksız olay anını şöyle anlattı: "Bilgisayarda oyun oynuyordum. Kulaklık takılıydı, büyük bir patlama duydum. İlk olarak havai fişek sandım. Kulaklığı çıkarıp baktığımda camların kırıldığını gördüm. Hemen evdekileri cam kenarından uzaklaştırıp diğer odaya ardından da alt kata indik. Aşırı bir dumanvardı. Ortalık sakinleşip dumanlar kalkınca dışarı çıkıp hemen polisi aradım. Bizim için unutamayacağımız kötü bir anı oldu."

576b173bc03c0e6aa0db16fb.jpg

Roketatarlı saldırının hedefinin Emniyet Müdürlüğü olduğu ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

BENZER SALDIRI ŞUBAT AYINDA DA DÜZENLENMİŞTİ

Bu arada geçen Şubat ayında da Kemalpaşa İlçesi’nde yine yüksek bir kesimdenJandarma Komutanlığı’na PKK’lı teröristler tarafından yine yüksek kesimden roketatarlı saldırı düzenlenmişti. Roket mermisi bir binanın duvarına isabet ederken süaldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı.