Mide bulandıran görüntüler! Bunları vatandaşa yedireceklerdi

Güncelleme:

Adana'nın Yüreğir ilçesine zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde 12 kesilmiş eşek, kesilmemiş 2 eşek ve 6 at ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, olay, Bahçelievler Mahallesinde meydana geldi. Yüreğir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Bahçelievler Mahallesinde eşek kesildiği ve etinin satılacağı ihbarı geldi. İhbar üzerine harekete geçen zabıta ekibi adrese baskın yaptı. Yapılan baskında 12 kesilmiş eşek, kesilmemiş 2 eşek ve 6 at ele geçirildi. Olayla ilgili eşekleri kestiği öne sürülen iki şüpheli gözaltına alındı. Kesilen eşekler iş makinalarıyla tanışıp gömülerek yok edildi. Kesilmeden kurtarılan at ve eşekler ise barınağa teslim edildi. Kesim yerinde çok miktarda kemik olduğu da görüldü.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanlığı, konuyla ilgili yazılı açıklamada yaptı. Açıklamada, Adana'nın Yüreğir ilçesinde tek tırnaklı hayvan kesildiğine dair gelen ihbar üzerine İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile zabıta ve emniyet güçleri tarafından bir adrese baskın yapıldığı belirtilerek, "Yapılan baskında, canlı ve kesilmiş halde tek tırnaklı hayvanların bulunduğu tespit edilmiştir. Canlı olarak ele geçirilen tek tırnaklı hayvanlar yediemin olarak belediyeye ait hayvan barınağına teslim edilirken, kesilen hayvanlara ait et ve diğer parçalar ise imha edilmiştir. İlgili kişi hakkında adli işlem başlatılmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş olup, ayrıca söz konusu kişiye idari para cezası uygulanmıştır. Halk sağlığını tehlikeye atan kişi/kişiler ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" denildi. 

Mide bulandıran görüntüler! Bunları vatandaşa yedireceklerdi - Resim : 1

İHA

Etiketler adana eşek at eti