Milli Piyango'daki ''şaibe'' iddialarında flaş gelişme

CHP, Milli Piyango'daki şaibe iddialarını TBMM gündemine taşıdı. CHP'li milletvekili Tarhan "Genel Müdürü görevden almakla bu konu kapatılamaz. Şimdiye kadar kimlere çıktı bu ikramiyeler?" diye sordu.

Milli Piyango'daki ''şaibe'' iddialarında flaş gelişme
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Milli Piyango’daki şaibe iddiaları konusunda TBMM’ye araştırma önergesi veren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Milli Piyango'da vatandaşların çalınan umutları ve parası var. Genel Müdürü görevden almakla bu konu kapatılamaz. Bu zamana kadar hangi ikramiyelerde ne yapılmış, kime ne kadar ikramiye isabet etmiş, bu kişiler kim? Kamu görevlileri bu işe neden ve nasıl girmiş hepsinin ortaya çıkarılması ve hukuki sürecin de bir an önce başlatılması gerekir” dedi.

Tarhan yaptığı açıklamada, Milli Piyangodaki ikramiyelerin adrese teslim olduğunu öne sürdü ve “Milli Değil Yanlı Piyango” yorumunda bulundu.Milli Piyango Genel Müdürlüğünün ikramiyelerinde son zamanlarda gözle görünür şaibelerin olduğunu savunan Tarhan, “En son Gebze'ye isabet eden bir ikramiyenin çekiliş tarihi neredeyse 30 yıl öncesine ait olarak Genel Müdürlüğün internet sitesinden yayınlandı. Rakamlar inanılmaz olasılık kombinasyonlarıyla art arda geliyor” dedi.

Milli Piyango'da deprem ! Görevden alındı...Milli Piyango'da deprem ! Görevden alındı...

Milli Piyango çekilişleri için bir şok iddia dahaMilli Piyango çekilişleri için bir şok iddia daha

Sayıştay'dan Milli Piyango için ''güvenilir değil'' raporuSayıştay'dan Milli Piyango için ''güvenilir değil'' raporu

Milli Piyango’da asıl kazanan kim?Milli Piyango’da asıl kazanan kim?

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News