HDP'den Bakan Koca'nın aşı davetine yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aşı davetinde bulunduğu HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, aşı olmak için sıra bekleyeceklerini duyurdu.

HDP'den Bakan Koca'nın aşı davetine yanıt
A+ A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Koronavirüs aşısı için sıra bekleyeceğini” duyurmasının ardından HDP’den de açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendilerini bizzat arayarak aşı ağrısında bulunduğunu belirten Eş Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar, yaptıkları açıklamada, “Bu davet daha önce belirlenen risk grubu, kronik hastalar ve sağlık çalışanları için düzenlenen aşılama programına uygun değildir” diyerek aşı için sıra bekleyeceklerini duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Bizler, risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz” denildi.

Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın açıklaması şöyle:

Türkiye’de birçok eksikliğe, belirsizliğe ve plansızlığa rağmen Covid 19 aşılama programı nihayet 14 Ocak 2021 tarihinde uygulanmaya başlamıştır.  En kısa sürede en etkili bağışıklamanın bir an önce başarılması için her türlü imkanın kullanılmasını umut etmekteyiz.

Sağlık Bakanı dün bizzat arayarak ve bir çağrıda bulunarak siyasi parti başkanlarını, Meclis Başkanı’nı ve Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı kamuoyu önünde aşı olmaya davet etmiştir.  Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonumuz ile birlikte yaptığımız değerlendirmeye göre, bu davet daha önce belirlenen risk grubu, kronik hastalar ve sağlık çalışanları için düzenlenen aşılama programına uygun değildir.

Bu nedenle herkesin belirlenmiş risk öncelik sırası ile aşılanması, sürecin hızlıca ve etkili bir şekilde devam etmesi gereklidir.

Bizler, risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Koronavirüs aşısı olan Erdoğan'da yan etki görüldü mü ? Koronavirüs aşısı olan Erdoğan'da yan etki görüldü mü ?

Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Koca'nın aşı davetine yanıtKılıçdaroğlu'ndan Bakan Koca'nın aşı davetine yanıt

Devlet Bahçeli de koronavirüs aşısı olduDevlet Bahçeli de koronavirüs aşısı oldu

Meral Akşener de aşı olduğunu duyurduMeral Akşener de aşı olduğunu duyurdu