Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi
Hasarsız araç için uygun fiyat dönemi başladı
Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası üretimine başladı

Gülen'in sağ kolu tutuklandı

Trabzon'da Gülen'in sağ kolu olarak bilinen Davut Hancı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gülen'in sağ kolu tutuklandı
A+ A-

Trabzon'da bir süre önce gözaltına alınan ve FETÖ elebaşısı gıyabi tutuklu Fetullah Gülen'in sağ kolu olduğu iddia edilen 'Halis' kod adlı Davut Hancı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FETÖ  elebaşı Gülen'in sağ kolu olduğu iddia edilen  ve 23 Temmuz'da Trabzon'un Araklı ilçesinde gözaltına alınan Davut Hancı bu sabah, Fatih Devlet Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da adliyeye götürüldü. 13 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'ye giriş yaptığı, Sakarya'ya giderek bazı akrabalarını ziyaret etmesi sonrasında da Trabzon'a geldiği belirlenen Halis kod adlı Davut Hancı, iddialara göre emniyetteki sorgusunda, FETÖ/PDY üyesi olduğu ve bu örgütün üst düzey yöneticileri ile yakın ilişkisi bulunduğu suçlamalarını kabul etmedi.

Kanada vatandaşlığı da bulunan Davut Hancı'nın, bir videoda FETÖ elebaşısı gıyabi tutuklu Fetullah Gülen'in yanında çocuklara para dağıtan kişi olduğu iddialarını da yalanladığı öğrenildi.Bu arada, Davut Hancı'nın kullandığı cep telefonunu incelemeye alan istihbarat birimleri, telefon ve SİM kartının Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra alındığını ve sadece birkaç akrabasıyla görüştüğünü belirlendi.

HANCI TUTUKLANDI 

Savcılık işlemlerinin ardından Hancı, tutuklanma talebiyle mahkeme sevk edildi. Hancı, FETÖ'ye üye olmak suçundan tutuklandı.

DHA