Pratisyen hekim yıllardır süren tacizi anlattı

Pratisyen hekim yıllardır süren tacizi anlattı

Pratisyen hekim Hacer D. 2013 yılında dershane arkadaşı olan C.C.K.’nın 7 yıldır tacizlerinden kurtulmak için 3 dava açtı, 7 uzaklaştırma kararı aldırdı ancak halen C.C.K. peşini bırakmadı.

Malatya’da yaşayan Hacer D., 2013 yılında dershanede aynı sınıfta okuduğu C.C.K.’nın sevgililik teklifini geri çevirdi. Ancak C.C.K., Hacer’in peşini bırakmadı. Hacer, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmasının ardından Erzurum’a taşındı ancak C.C.K. , Hacer’i taciz etmeyi sürdürdü. En son 2014 yılında Hacer nöbet tuttuğu sırada okula gelerek, kendisiyle sevgili olması konusunda ısrarcı oldu. Hacer bu olaydan sonra C.C.K. hakkında dava açarak, uzaklaştırma kararı aldırdı. Dava sürerken C.C.K. yine Haceri taciz etmeye devam etti.

4 yıl ardı ardına üniversite sınavına giren C.C.K. en son Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Ancak hakkında açılan dava 2015 yılında sonuçlandı. Huzur ve sükununu bozma suçundan dolayı 2 ay 15 gün hapis cezası aldı, fakat hükmün açıklanması geri bırakıldı ve 5 yıl denetimde tutulması kararı verildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARINA UYMADI

C.C.K. verilen uzaklaştırma kararına uymuyordu. Hacer’i yine taciz etmeye devam etti. Sürekli mesaj atıyor, Hacer’in numarasını değiştirmesine rağmen buluyordu. Hacer’e WhatsApp’tan mesaj yazarak, “Yine kiminle konuşuyorsun, ikinizi de öldürürüm” diyordu. Hacer’ın bu süreç içinde de erkek arkadaşı olmasına da izin vermedi. Hacer durumu C.C.K.’nın ailesine bildirdi ancak hiçbir gelişme yaşanmadı.

En son Hacer okuldan mezun oldu ve Kilis Devlet Hastanesi’ne pratisyen hekim olarak atandı. C.C.K., Hacer’in hastane arkadaşlarına “Nişanlıydık, şu an aramız kötü. Barışmak için bana yardım edin” dedi ve ondan haber almaya çalıştı. C.C.K.’nın tehditleri Hacer evlenirse eşini ve çocuklarını öldürmeye kadar vardı.

C.C.K., Hacer’ı Kilis’te Suriyeli çocuklara para karşılığı takip ettirdi, onu takip sırasında çekilen fotoğrafları gönderdi. Hacer artık can tehlikesi yaşamaya başladı; 2 kez ev değiştirdi ama kurtulamadı. Tüm bu yaşananları anlatan Hacer’in arkadaşı Avukat Büşra Uygun, C.C.K. hakkında 3 dava açıldığını, 2 davanın devam ettiğini ve bir davada ceza verildiğini açıklayarak, halen onun uzaklaştırılamadığını belirtti.

"AİLEME DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATAMIYORUM"

Hacer D. ise C.C.K.’nın peşini bırakması için elinden gelini yaptığını belirterek, “Son 1 yıldır tek bir nokta dahi mesaj atmamama rağmen halen taciz etmeye devam ediyor. Cevap yazmamama rağmen rahatsız ediyor. Peşimi bırakması için elimden gelen her şeyi yaptım. Gerekirse ismimi değiştiririm, her şeye razıyım. Yeter ki peşimi bıraksın. Aileme detaylı bir şekilde anlatamıyorum, onların üzülüp hasta olmalarından korkuyorum. Böyle bir saplantıyı kaldırabileceklerini düşünemiyorum” diye konuştu.