için kaldı

Şanlıurfa-Diyarbakır yolunda kar esareti! Ulaşıma kapandı

Şanlıurfa-Diyarbakır yolunda kar esareti! Ulaşıma kapandı
Güncelleme:

Türkiye'nin büyük bölümünde kar yağışı etkili olurken ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Şanlıurfa-Diyarbakır yolu yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15'inci Bölge Müdürlüğü'nün Diyarbakır ve ilçeleri için uyarısını yaptığı kuvvetli kar yağışı, sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Yollarda görüş uzaklığı düşerken, sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde ulaşımın durmaması için çalışma başlatırken, kent merkezinde de ekiplerin hazır bekletildiği belirtildi.

ULAŞIMA KAPANDI
Şanlıurfa ve daha birçok kent kar yağışına teslim olurken yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa - Diyarbakır yolu trafiğe kapandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medyadan yapılan paylaşımda ise don ve buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek aksamalara, kar yağışlı bölgelerde de yer yer tipiye karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Yol, ekiplerin 2 saatlik çalışmasıyla açıldı. Kara yolunda kontrollü olarak araç geçişlerine izin verildi.

Diyarbakır Havalimanı'nda ise bazı uçak seferleri iptal edilirken, pistlerde biriken karlar temizleniyor. 

BİRÇOK YERLEŞİM YERİNE ULAŞILAMIYOR
Öte yandan Elazığ, Şırnak, Batman, Mardin ve Bingöl'de kar nedeniyle 430 yerleşim yerinin yolu kapandı. Ekiplerin yol açma çalışmaları sürüyor.