Askerlik süresi uzadı mı ? Gerçek ortaya çıktı !

Askerlik süresi uzadı mı ? Gerçek ortaya çıktı !
Güncelleme:

Genelkurmay Başkanlığı, askerlik sürelerinin uzatıldığı yönündeki açıklamanın sahte olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "askerliğin uzatıldığına" ilişkin haberlerin asılsız olduğu bildirildi. Açıklamada, "Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir." denildi.

BEKİR BOZDAĞ DA YALANLADI

A Haber'de yer alan habere göre, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, haberin gerçek olmadığını söyledi.

SİBER SALDIRI ŞÜPHESİ

Siber saldırı sonucu e-posta sisteminin hacklendiği şüphesi araştırılıyor.

İŞTE O AÇIKLAMA

Askerlik süresi uzadı mı ? Gerçek ortaya çıktı ! - Resim : 1

TRT'nin de aralarında bulunduğu bir çok yerli ve yabancı medya kuruluşunun son dakika olarak verdiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı olağanüstü hal teskere planlama toplantısı sonucu nihai kararı hafta başı resmi gazete yayını ile duyurulacaktır. Hali hazırda silah altında bulunan ER/ERBAŞ zorunlu askerlik süreleri yenilenmiş olup, bu kararın tüm silahlı kuvvetler ile milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Kısa dönem askerlik görevlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını öncelikle bildirmeliyiz. Uzun dönem silah altı askerlerin , askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir. (Ek izin süreleri tanınacaktır.)

Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü hali göz önünde bulundurarak bu kararı yerinde ve doğru bir planlama şekli olarak gördüğümüzü ve bu neden ile hızlı adımlarla yürürlüğe girmesini temin etmiş bulunmaktayız. Bu konu ile alakalı bilgilendirme formu Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılacaktır. Bu kararın Türk milleti ve mehmetçiğimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz."

TSK'NIN SİTESİ KİLİTLENDİ

Sosyal medyada hızla yayılan açıklamanın ardından vatandaşlar doğru bilgiyi almak için TSK'nın sitesine yüklendi. Uzun süre siteye erişim probelemi yaşandı.

Seçiniz...